1st(1st leg) | Nistru Otaci | - | SV Austria Salzburg | 2:6 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | SV Austria Salzburg | - | Nistru Otaci | 1:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 | Winner: SV Austria Salzburg | ||||
1st(1st leg) | Nea Salamina | - | Austria Wien | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Austria Wien | - | Nea Salamina | 3:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 | Winner: Austria Wien | ||||
1st(1st leg) | Lombard FC Tatabanya | - | HNK Cibalia | 3:2 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | HNK Cibalia | - | Lombard FC Tatabanya | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 14:15 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 17:00 | Winner: Lombard FC Tatabanya | ||||
1st(1st leg) | Zenit St. Petersburg | - | NK Primorje | 3:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | NK Primorje | - | Zenit St. Petersburg | 1:3 (0:2) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 15:00 | 2nd (2nd leg): 09/07/2000 17:00 | Winner: Zenit St. Petersburg | ||||
1st(1st leg) | Stabæk IF | - | AJ Auxerre | 0:2 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | AJ Auxerre | - | Stabæk IF | 3:0 dec. | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 15:00 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 19:00 | Winner: AJ Auxerre | ||||
1st(1st leg) | Chmel Blsany | - | Dnepr Mogilev | 6:2 (2:1) | ||
2nd (2nd leg) | Dnepr Mogilev | - | Chmel Blsany | 0:2 (0:0) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 15:30 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 15:00 | Winner: Chmel Blsany | ||||
1st(1st leg) | Neuchâtel Xamax FC | - | VfB Stuttgart | 1:6 (0:3) | ||
2nd (2nd leg) | VfB Stuttgart | - | Neuchâtel Xamax FC | 4:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 16:00 | 2nd (2nd leg): 09/07/2000 17:00 | Winner: VfB Stuttgart | ||||
1st(1st leg) | Zagłębie Lubin | - | Slaven Belupo | 1:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Slaven Belupo | - | Zagłębie Lubin | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 16:00 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 17:00 | Winner: Slaven Belupo | ||||
1st(1st leg) | FK Pelister | - | Västra Frölunda | 3:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Västra Frölunda | - | FK Pelister | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 16:30 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 16:00 | Winner: FK Pelister | ||||
1st(1st leg) | LASK Linz | - | FC Marila Příbram | 1:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | FC Marila Příbram | - | LASK Linz | 3:2 (1:1) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 17:00 | 2nd (2nd leg): 09/07/2000 16:30 | Winner: FC Marila Příbram | ||||
1st(1st leg) | CS Sedan | - | ÍF Leiftur | 3:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | ÍF Leiftur | - | CS Sedan | 2:3 (0:3) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 19:00 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 16:00 | Winner: CS Sedan | ||||
1st(1st leg) | AC Perugia | - | Standard Liège | 1:2 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Standard Liège | - | AC Perugia | 1:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 19:45 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 19:00 | Winner: Standard Liège | ||||
1st(1st leg) | RCD Mallorca | - | Ceahlăul Piatra Neamt | 2:1 (2:1) | ||
2nd (2nd leg) | Ceahlăul Piatra Neamt | - | RCD Mallorca | 3:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 01/07/2000 20:00 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 15:00 | Winner: Ceahlăul Piatra Neamt | ||||
1st(1st leg) | FC Dinaburg | - | Aalborg BK | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Aalborg BK | - | FC Dinaburg | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 02/07/2000 15:00 | 2nd (2nd leg): 09/07/2000 14:00 | Winner: Aalborg BK | ||||
1st(1st leg) | FK Atlantas | - | Bradford City | 1:3 (1:2) | ||
2nd (2nd leg) | Bradford City | - | FK Atlantas | 4:1 (2:0) | ||
1st(1st leg): 02/07/2000 15:00 | 2nd (2nd leg): 09/07/2000 15:00 | Winner: Bradford City | ||||
1st(1st leg) | FC Velbazhd 1919 Kyustendil | - | Sigma Olomouc | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Sigma Olomouc | - | FC Velbazhd 1919 Kyustendil | 8:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 02/07/2000 16:00 | 2nd (2nd leg): 08/07/2000 17:00 | Winner: Sigma Olomouc | ||||