17/10/2021 | 10:00 | FK Tom Tomsk | - | SKA-Khabarovsk | 1:0 (0:0) | |
11:00 | Olimp-Dolgoprudny | - | FK Orenburg | 0:0 (0:0) | ||
11:00 | Enisey Krasnoyarsk | - | FK Krasnodar 2 | 2:0 (1:0) | ||
12:00 | Veles Moskva | - | Torpedo Moskva | 3:5 (2:1) | ||
13:00 | Metallurg Lipetsk | - | Baltika Kaliningrad | 0:4 (0:1) | ||
13:00 | Spartak Moskva 2 | - | Rotor Volgograd | 1:1 (0:0) | ||
13:00 | Volgar Astrakhan | - | Fakel Voronezh | 0:2 (0:0) | ||
14:00 | Tekstilshchik Ivanovo | - | Akron Tolyatti | 2:2 (1:1) | ||
15:00 | Alania Vladikavkaz | - | FK Neftekhimik | 2:3 (0:2) | ||
15:00 | Kuban Krasnodar | - | FK Kamaz | 1:0 (1:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Orenburg | 18 | 12 | 2 | 4 | 29:12 | 17 | 38 | |
2 | Torpedo Moskva | 18 | 9 | 8 | 1 | 37:18 | 19 | 35 | |
3 | Fakel Voronezh | 18 | 10 | 3 | 5 | 28:15 | 13 | 33 | |
4 | FK Neftekhimik | 18 | 10 | 3 | 5 | 33:15 | 18 | 33 | |
5 | Alania Vladikavkaz | 18 | 9 | 5 | 4 | 38:22 | 16 | 32 | |
6 | SKA-Khabarovsk | 18 | 9 | 4 | 5 | 20:15 | 5 | 31 | |
7 | Veles Moskva | 18 | 8 | 3 | 7 | 23:20 | 3 | 27 | |
8 | Spartak Moskva 2 | 18 | 8 | 2 | 8 | 19:29 | -10 | 26 | |
9 | Akron Tolyatti | 18 | 7 | 5 | 6 | 20:19 | 1 | 26 | |
10 | FK Kamaz | 18 | 6 | 6 | 6 | 16:16 | 0 | 24 | |
11 | Baltika Kaliningrad | 18 | 5 | 9 | 4 | 21:17 | 4 | 24 | |
12 | Rotor Volgograd | 18 | 4 | 10 | 4 | 19:18 | 1 | 22 | |
13 | Olimp-Dolgoprudny | 18 | 5 | 7 | 6 | 14:16 | -2 | 22 | |
14 | FK Tom Tomsk | 18 | 6 | 4 | 8 | 23:28 | -5 | 22 | |
15 | Enisey Krasnoyarsk | 18 | 6 | 4 | 8 | 24:30 | -6 | 22 | |
16 | FK Krasnodar 2 | 18 | 5 | 5 | 8 | 16:24 | -8 | 20 | |
17 | Tekstilshchik Ivanovo | 18 | 3 | 6 | 9 | 14:26 | -12 | 15 | |
18 | Metallurg Lipetsk | 18 | 4 | 3 | 11 | 14:41 | -27 | 15 | |
19 | Kuban Krasnodar | 18 | 4 | 2 | 12 | 14:27 | -13 | 14 | |
20 | Volgar Astrakhan | 18 | 3 | 3 | 12 | 9:23 | -14 | 12 |
Promotion | |
Playoffs | |
Relegation |