30/10/2016 | 06:00 | SKA-Khabarovsk | - | FK Tosno | 1:0 (0:0) | |
09:00 | FK Tyumen | - | Enisey Krasnoyarsk | 2:3 (1:1) | ||
10:00 | Sibir Novosibirsk | - | Luch-Energiya Vladivostok | 0:0 (0:0) | ||
10:30 | FK Tambov | - | FK Neftekhimik | 0:0 (0:0) | ||
11:00 | Shinnik Yaroslavl | - | Dinamo Moskva | 2:3 (0:2) | ||
12:00 | Mordovia Saransk | - | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | ||
13:00 | FK Khimki | - | Spartak Moskva 2 | 1:0 (1:0) | ||
14:00 | Kuban Krasnodar (1928-2018) | - | Volgar Astrakhan | 1:0 (0:0) | ||
14:00 | Fakel Voronezh | - | Zenit St. Petersburg 2 | 1:0 (0:0) | ||
14:00 | Sokol Saratov | - | Baltika Kaliningrad | 1:0 (1:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Moskva | 19 | 13 | 4 | 2 | 33:15 | 18 | 43 | |
2 | FK Tosno | 19 | 11 | 5 | 3 | 32:16 | 16 | 38 | |
3 | Fakel Voronezh | 19 | 9 | 6 | 4 | 23:15 | 8 | 33 | |
4 | Shinnik Yaroslavl | 19 | 8 | 6 | 5 | 24:17 | 7 | 30 | |
5 | Enisey Krasnoyarsk | 19 | 9 | 3 | 7 | 25:20 | 5 | 30 | |
6 | SKA-Khabarovsk | 19 | 7 | 7 | 5 | 21:20 | 1 | 28 | |
7 | Spartak Moskva 2 | 19 | 7 | 6 | 6 | 24:20 | 4 | 27 | |
8 | Zenit St. Petersburg 2 | 19 | 6 | 8 | 5 | 22:23 | -1 | 26 | |
9 | FK Tambov | 19 | 6 | 7 | 6 | 15:17 | -2 | 25 | |
10 | FK Tyumen | 19 | 6 | 6 | 7 | 20:22 | -2 | 24 | |
11 | Kuban Krasnodar (1928-2018) | 19 | 5 | 8 | 6 | 19:18 | 1 | 23 | |
12 | FK Khimki | 19 | 5 | 8 | 6 | 16:23 | -7 | 23 | |
13 | Luch-Energiya Vladivostok | 19 | 6 | 5 | 8 | 15:19 | -4 | 23 | |
14 | Mordovia Saransk | 19 | 6 | 4 | 9 | 19:22 | -3 | 22 | |
15 | Spartak Nalchik | 19 | 4 | 9 | 6 | 13:16 | -3 | 21 | |
16 | Volgar Astrakhan | 19 | 6 | 3 | 10 | 20:28 | -8 | 21 | |
17 | Sokol Saratov | 19 | 3 | 11 | 5 | 19:23 | -4 | 20 | |
18 | Sibir Novosibirsk | 19 | 3 | 10 | 6 | 16:20 | -4 | 19 | |
19 | FK Neftekhimik | 19 | 3 | 6 | 10 | 15:28 | -13 | 15 | |
20 | Baltika Kaliningrad | 19 | 2 | 8 | 9 | 11:20 | -9 | 14 |
Promotion | |
Playoffs | |
Relegation |