28/08/2016 | 11:00 | Enisey Krasnoyarsk | - | FK Tambov | 2:1 (1:0) | |
14:00 | FK Tyumen | - | SKA-Khabarovsk | 1:3 (0:0) | ||
15:00 | Dinamo Moskva | - | FK Tosno | 0:1 (0:0) | ||
15:00 | Sokol Saratov | - | Sibir Novosibirsk | 1:1 (0:0) | ||
16:00 | Volgar Astrakhan | - | Spartak Nalchik | 2:1 (1:1) | ||
16:00 | Fakel Voronezh | - | Mordovia Saransk | 1:2 (1:2) | ||
16:00 | Shinnik Yaroslavl | - | FK Khimki | 2:0 (0:0) | ||
16:00 | FK Neftekhimik | - | Kuban Krasnodar (1928-2018) | 1:4 (0:1) | ||
17:00 | Baltika Kaliningrad | - | Spartak Moskva 2 | 1:2 (1:0) | ||
17:00 | Zenit St. Petersburg 2 | - | Luch-Energiya Vladivostok | 1:0 (0:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Moskva | 10 | 7 | 2 | 1 | 20:7 | 13 | 23 | |
2 | FK Tosno | 10 | 6 | 3 | 1 | 13:7 | 6 | 21 | |
3 | Zenit St. Petersburg 2 | 10 | 5 | 4 | 1 | 13:7 | 6 | 19 | |
4 | Fakel Voronezh | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:9 | 6 | 18 | |
5 | Spartak Moskva 2 | 10 | 5 | 2 | 3 | 16:13 | 3 | 17 | |
6 | Volgar Astrakhan | 10 | 5 | 1 | 4 | 12:12 | 0 | 16 | |
7 | Shinnik Yaroslavl | 10 | 4 | 3 | 3 | 12:7 | 5 | 15 | |
8 | SKA-Khabarovsk | 10 | 3 | 5 | 2 | 12:11 | 1 | 14 | |
9 | Enisey Krasnoyarsk | 10 | 4 | 2 | 4 | 7:11 | -4 | 14 | |
10 | FK Neftekhimik | 10 | 3 | 3 | 4 | 7:13 | -6 | 12 | |
11 | Sibir Novosibirsk | 10 | 2 | 6 | 2 | 8:8 | 0 | 12 | |
12 | Kuban Krasnodar (1928-2018) | 10 | 2 | 5 | 3 | 11:12 | -1 | 11 | |
13 | Spartak Nalchik | 10 | 2 | 5 | 3 | 6:7 | -1 | 11 | |
14 | FK Tyumen | 10 | 3 | 2 | 5 | 8:13 | -5 | 11 | |
15 | Mordovia Saransk | 10 | 3 | 1 | 6 | 11:11 | 0 | 10 | |
16 | Baltika Kaliningrad | 10 | 2 | 4 | 4 | 6:8 | -2 | 10 | |
17 | FK Tambov | 10 | 2 | 4 | 4 | 8:11 | -3 | 10 | |
18 | Sokol Saratov | 10 | 1 | 5 | 4 | 10:13 | -3 | 8 | |
19 | FK Khimki | 10 | 1 | 5 | 4 | 7:14 | -7 | 8 | |
20 | Luch-Energiya Vladivostok | 10 | 1 | 3 | 6 | 6:14 | -8 | 6 |
Promotion | |
Playoffs | |
Relegation |