1st(1st leg) | FC Ararat-Armenia | - | Lincoln Red Imps | 2:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Lincoln Red Imps | - | FC Ararat-Armenia | 1:2 (0:1) | ||
1st(1st leg): 23/07/2019 16:00 | 2nd (2nd leg): 30/07/2019 16:45 | Winner: FC Ararat-Armenia | ||||
1st(1st leg) | HB Tórshavn | - | Linfield FC | 2:2 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Linfield FC | - | HB Tórshavn | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 23/07/2019 16:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:45 | Winner: Linfield FC | ||||
1st(1st leg) | KF Shkëndija 79 | - | F91 Dudelange | 1:2 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | F91 Dudelange | - | KF Shkëndija 79 | 1:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 23/07/2019 16:55 | 2nd (2nd leg): 30/07/2019 16:55 | Winner: F91 Dudelange | ||||
1st(1st leg) | FC Santa Coloma | - | FK Astana | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | FK Astana | - | FC Santa Coloma | 4:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 23/07/2019 19:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 15:00 | Winner: FK Astana | ||||
1st(1st leg) | SP Tre Penne | - | FK Sūduva | 0:5 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | FK Sūduva | - | SP Tre Penne | 5:0 (3:0) | ||
1st(1st leg): 23/07/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 30/07/2019 16:45 | Winner: FK Sūduva | ||||
1st(1st leg) | Slovan Bratislava | - | KF Feronikeli | 2:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | KF Feronikeli | - | Slovan Bratislava | 0:2 (0:1) | ||
1st(1st leg): 24/07/2019 17:00 | 2nd (2nd leg): 30/07/2019 17:00 | Winner: Slovan Bratislava | ||||
1st(1st leg) | Pyunik FC | - | FK Jablonec | 2:1 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | FK Jablonec | - | Pyunik FC | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 14:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Pyunik FC | ||||
1st(1st leg) | FK Ventspils | - | Gżira United | 4:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Gżira United | - | FK Ventspils | 2:2 (1:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 15:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:00 | Winner: FK Ventspils | ||||
1st(1st leg) | Gabala FK | - | Dinamo Tbilisi | 0:2 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Dinamo Tbilisi | - | Gabala FK | 3:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 16:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Dinamo Tbilisi | ||||
1st(1st leg) | FK Partizani | - | FC Sheriff | 0:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | FC Sheriff | - | FK Partizani | 1:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 16:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: FC Sheriff | ||||
1st(1st leg) | AEK Larnaca | - | Levski Sofia | 3:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Levski Sofia | - | AEK Larnaca | 0:4 (0:2) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 16:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 17:30 | Winner: AEK Larnaca | ||||
1st(1st leg) | FC Utrecht | - | Zrinjski Mostar | 1:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Zrinjski Mostar | - | FC Utrecht | 2:1 (0:1, 1:1) aet | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 17:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Zrinjski Mostar | ||||
1st(1st leg) | Chikhura Sachkhere | - | Aberdeen FC | 1:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Aberdeen FC | - | Chikhura Sachkhere | 5:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 17:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:45 | Winner: Aberdeen FC | ||||
1st(1st leg) | Budapest Honvéd | - | CS Universitatea Craiova | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | CS Universitatea Craiova | - | Budapest Honvéd | 3:1 (0:0, 0:0, 0:0) pso | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 17:55 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 17:15 | Winner: CS Universitatea Craiova | ||||
1st(1st leg) | FK Haugesund | - | Sturm Graz | 2:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Sturm Graz | - | FK Haugesund | 2:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:30 | Winner: FK Haugesund | ||||
1st(1st leg) | Lechia Gdańsk | - | Brøndby IF | 2:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Brøndby IF | - | Lechia Gdańsk | 4:1 (1:0, 2:1) aet | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:30 | Winner: Brøndby IF | ||||
1st(1st leg) | Molde FK | - | FK Čukarički | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | FK Čukarički | - | Molde FK | 1:3 (0:2) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 31/07/2019 19:45 | Winner: Molde FK | ||||
1st(1st leg) | Arsenal Tula | - | Neftçi PFK | 0:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Neftçi PFK | - | Arsenal Tula | 3:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Neftçi PFK | ||||
1st(1st leg) | Yeni Malatyaspor | - | Olimpija Ljubljana | 2:2 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Olimpija Ljubljana | - | Yeni Malatyaspor | 0:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:00 | Winner: Yeni Malatyaspor | ||||
1st(1st leg) | FC Flora | - | Eintracht Frankfurt | 1:2 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Eintracht Frankfurt | - | FC Flora | 2:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:30 | Winner: Eintracht Frankfurt | ||||
1st(1st leg) | FK Mladá Boleslav | - | FK Ordabasy | 1:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | FK Ordabasy | - | FK Mladá Boleslav | 2:3 (1:2) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 15:00 | Winner: FK Mladá Boleslav | ||||
1st(1st leg) | FC Alashkert | - | FCSB | 0:3 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | FCSB | - | FC Alashkert | 2:3 (1:3) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:30 | Winner: FCSB | ||||
1st(1st leg) | Shakhter Soligorsk | - | Esbjerg fB | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Esbjerg fB | - | Shakhter Soligorsk | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:45 | Winner: Shakhter Soligorsk | ||||
1st(1st leg) | Hapoel Be'er Sheva | - | FK Kairat | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | FK Kairat | - | Hapoel Be'er Sheva | 1:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 15:30 | Winner: Hapoel Be'er Sheva | ||||
1st(1st leg) | CSKA Sofia | - | NK Osijek | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | NK Osijek | - | CSKA Sofia | 3:4 (1:0, 1:0, 1:0) pso | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:45 | Winner: CSKA Sofia | ||||
1st(1st leg) | Lokomotiv Plovdiv | - | Spartak Trnava | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Spartak Trnava | - | Lokomotiv Plovdiv | 3:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 19:45 | Winner: Lokomotiv Plovdiv | ||||
1st(1st leg) | Connah's Quay Nomads | - | Partizan | 0:1 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Partizan | - | Connah's Quay Nomads | 3:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 18:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 20:00 | Winner: Partizan | ||||
1st(1st leg) | Piast Gliwice | - | Riga FC | 3:2 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Riga FC | - | Piast Gliwice | 2:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 17:30 | Winner: Riga FC | ||||
1st(1st leg) | IFK Norrköping | - | FK Liepāja | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | FK Liepāja | - | IFK Norrköping | 0:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: IFK Norrköping | ||||
1st(1st leg) | Fehérvár FC | - | FC Vaduz | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | FC Vaduz | - | Fehérvár FC | 2:0 (0:0, 1:0) aet | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: FC Vaduz | ||||
1st(1st leg) | FC Luzern | - | KÍ Klaksvík | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | KÍ Klaksvík | - | FC Luzern | 0:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:15 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: FC Luzern | ||||
1st(1st leg) | FC DAC 1904 | - | Atromitos | 1:2 (1:2) | ||
2nd (2nd leg) | Atromitos | - | FC DAC 1904 | 3:2 (2:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Atromitos | ||||
1st(1st leg) | KAA Gent | - | FC Viitorul Constanța | 6:3 (5:1) | ||
2nd (2nd leg) | FC Viitorul Constanța | - | KAA Gent | 2:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 16:00 | Winner: KAA Gent | ||||
1st(1st leg) | Aris Saloniki | - | AEL Limassol | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | AEL Limassol | - | Aris Saloniki | 0:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Aris Saloniki | ||||
1st(1st leg) | Jeunesse Esch | - | Vitória Guimarães | 0:1 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Vitória Guimarães | - | Jeunesse Esch | 4:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 20:00 | Winner: Vitória Guimarães | ||||
1st(1st leg) | AZ Alkmaar | - | BK Häcken | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | BK Häcken | - | AZ Alkmaar | 0:3 (0:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 17:30 | Winner: AZ Alkmaar | ||||
1st(1st leg) | NK Domžale | - | Malmö FF | 2:2 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Malmö FF | - | NK Domžale | 3:2 (2:2) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Malmö FF | ||||
1st(1st leg) | Rangers FC | - | Progrès Niedercorn | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Progrès Niedercorn | - | Rangers FC | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:30 | Winner: Rangers FC | ||||
1st(1st leg) | FK Budućnost Podgorica | - | Zorya Lugansk | 1:3 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | Zorya Lugansk | - | FK Budućnost Podgorica | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 17:00 | Winner: Zorya Lugansk | ||||
1st(1st leg) | RC Strasbourg | - | Maccabi Haifa | 3:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Maccabi Haifa | - | RC Strasbourg | 2:1 (2:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: RC Strasbourg | ||||
1st(1st leg) | Wolverhampton Wanderers | - | Crusaders FC | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Crusaders FC | - | Wolverhampton Wanderers | 1:4 (1:3) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 20:00 | Winner: Wolverhampton Wanderers | ||||
1st(1st leg) | Valur Reykjavík | - | PFC Ludogorets Razgrad | 1:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | PFC Ludogorets Razgrad | - | Valur Reykjavík | 4:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:30 | Winner: PFC Ludogorets Razgrad | ||||
1st(1st leg) | Torino FC | - | Debreceni VSC | 3:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Debreceni VSC | - | Torino FC | 1:4 (0:2) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 17:30 | Winner: Torino FC | ||||
1st(1st leg) | Legia Warszawa | - | Kuopion PS | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Kuopion PS | - | Legia Warszawa | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 17:00 | Winner: Legia Warszawa | ||||
1st(1st leg) | Espanyol Barcelona | - | UMF Stjarnan | 4:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | UMF Stjarnan | - | Espanyol Barcelona | 1:3 (0:1) | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 20:15 | Winner: Espanyol Barcelona | ||||
1st(1st leg) | Shamrock Rovers | - | Apollon Limassol | 2:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Apollon Limassol | - | Shamrock Rovers | 3:1 (1:0, 2:1) aet | ||
1st(1st leg): 25/07/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 01/08/2019 18:00 | Winner: Apollon Limassol | ||||