04/03/2022 | 20:30 | Brown de Adrogué | - | Deportivo Morón | 1:0 (0:0) | |
05/03/2022 | 00:00 | Tristan Suárez | - | Alvarado | 3:3 (1:0) | |
00:10 | San Martín de Tucumán | - | Estudiantes de Río Cuarto | 2:0 (2:0) | ||
20:00 | Atlanta | - | Belgrano de Córdoba | 1:1 (1:0) | ||
20:00 | Defensores de Belgrano | - | Deportivo Madryn | 1:2 (0:1) | ||
21:00 | Agropecuario Argentino | - | Almagro | 2:2 (1:1) | ||
22:30 | Instituto de Córdoba | - | Nueva Chicago | 2:1 (2:0) | ||
06/03/2022 | 00:30 | Estudiantes de Caseros | - | Villa Dálmine | 2:2 (2:2) | |
20:00 | Chacarita Juniors | - | Temperley | 2:2 (1:1) | ||
20:00 | Guillermo Brown | - | Flandria | 1:0 (1:0) | ||
20:00 | Sacachispas | - | Deportivo Maipú | 1:1 (0:0) | ||
20:30 | San Martín de San Juan | - | Deportivo Riestra | 0:1 (0:0) | ||
22:00 | Atlético Rafaela | - | Gimnasia de Jujuy | 3:0 (0:0) | ||
22:30 | Chaco For Ever | - | Güemes de SdE | 0:0 (0:0) | ||
07/03/2022 | 00:00 | Mitre de SdE | - | Quilmes | 1:3 (1:1) | |
20:00 | San Telmo | - | All Boys | 1:1 (0:1) | ||
22:15 | Ramón Santamarina | - | Almirante Brown | 2:2 (1:1) | ||
08/03/2022 | 00:10 | Ferro Carril Oeste | - | Independiente Rivadavia | 0:0 (0:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brown de Adrogué | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:3 | 5 | 10 | |
2 | San Martín de Tucumán | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:2 | 4 | 10 | |
3 | Deportivo Riestra | 4 | 3 | 1 | 0 | 4:0 | 4 | 10 | |
4 | Belgrano de Córdoba | 4 | 3 | 1 | 0 | 5:2 | 3 | 10 | |
5 | Guillermo Brown | 4 | 3 | 0 | 1 | 7:5 | 2 | 9 | |
6 | All Boys | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:3 | 2 | 8 | |
7 | Deportivo Maipú | 4 | 2 | 2 | 0 | 4:2 | 2 | 8 | |
Instituto de Córdoba | 4 | 2 | 2 | 0 | 4:2 | 2 | 8 | ||
9 | Almirante Brown | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:7 | 1 | 7 | |
10 | Almagro | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:4 | 1 | 7 | |
Deportivo Madryn | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:4 | 1 | 7 | ||
12 | Quilmes | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | 2 | 6 | |
13 | Chaco For Ever | 4 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | 1 | 6 | |
14 | Independiente Rivadavia | 3 | 1 | 2 | 0 | 2:1 | 1 | 5 | |
15 | Chacarita Juniors | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | 5 | |
Gimnasia de Jujuy | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | 5 | ||
17 | Estudiantes de Río Cuarto | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 5 | |
18 | Atlético Rafaela | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:3 | 1 | 4 | |
19 | Ramón Santamarina | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | 4 | |
Temperley | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | 4 | ||
Tristan Suárez | 4 | 0 | 4 | 0 | 5:5 | 0 | 4 | ||
22 | Alvarado | 4 | 0 | 4 | 0 | 4:4 | 0 | 4 | |
Atlanta | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:4 | 0 | 4 | ||
24 | Ferro Carril Oeste | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:3 | -1 | 4 | |
San Martín de San Juan | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:3 | -1 | 4 | ||
26 | Gimnasia de Mendoza | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:2 | 1 | 3 | |
27 | Estudiantes de Caseros | 4 | 0 | 3 | 1 | 4:5 | -1 | 3 | |
28 | Sacachispas | 4 | 0 | 3 | 1 | 3:4 | -1 | 3 | |
29 | Deportivo Morón | 4 | 0 | 3 | 1 | 1:2 | -1 | 3 | |
30 | Güemes de SdE | 4 | 0 | 3 | 1 | 3:5 | -2 | 3 | |
31 | Agropecuario Argentino | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:4 | -2 | 2 | |
Nueva Chicago | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:4 | -2 | 2 | ||
33 | Defensores de Belgrano | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:6 | -3 | 2 | |
34 | San Telmo | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:5 | -3 | 2 | |
35 | Villa Dálmine | 4 | 0 | 2 | 2 | 4:8 | -4 | 2 | |
36 | Mitre de SdE | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:6 | -4 | 1 | |
37 | Flandria | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:7 | -5 | 1 |
Promotion | |
Playoffs | |
Playoffs | |
Relegation |