Netherlands » KNVB beker 2019/2020 » Schedule
1. pre-round |
17/08/2019 |
13:00 |
VV Hoogland |
- |
Jodan Boys |
1:3 (1:1)
|
|
|
13:30 |
VV DOVO Veenendaal |
- |
OFC Oostzaan |
2:4 (1:3)
|
|
|
13:30 |
Ter Leede |
- |
Fortuna Wormerveer |
1:4 (1:2)
|
|
|
13:30 |
sv Huizen |
- |
VV GOES |
2:3 (0:3)
|
|
|
13:30 |
ODIN '59 |
- |
VV Gemert |
3:1 (2:1)
|
|
|
13:30 |
Achilles Veen |
- |
USV Hercules |
6:0 (4:0)
|
|
|
13:30 |
DVS'33 |
- |
Quick Den Haag |
2:3 (0:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
13:30 |
VVOG Harderwijk |
- |
RKSV Minor |
3:0 (1:0)
|
|
|
13:30 |
Vroomshoopse Boys |
- |
EVV |
0:4 (0:1)
|
|
|
13:30 |
BVV Barendrecht |
- |
RKSV Wittenhorst |
6:0 (2:0)
|
|
|
13:30 |
VV Sint Bavo |
- |
Harkemase Boys |
2:4 (1:1)
|
|
|
13:30 |
FC Rijnvogels |
- |
OSS '20 |
0:4 (0:1)
|
|
|
13:30 |
FC 's-Gravenzande |
- |
RKSV Heeze |
2:0 (1:0)
|
|
|
13:30 |
FC Lisse |
- |
AFC Ajax Zaterdag |
1:2 (1:0)
|
|
|
14:00 |
VEV '67 |
- |
Sportclub Silvolde |
0:3 (0:0)
|
|
|
14:00 |
Sparta Nijkerk |
- |
VV UNA |
3:2 (0:1)
|
|
|
14:00 |
Excelsior '31 |
- |
RKVV DEM |
2:1 (1:0)
|
|
|
15:00 |
SDO Bussum |
- |
SV ARC |
1:0 (1:0)
|
|
|
15:00 |
Rohda Raalte |
- |
VV Duno |
1:2 (1:1)
|
|
|
16:00 |
RKVV Westlandia |
- |
HSV De Zuidvogels |
2:0 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Drachtster Boys |
- |
VV Dongen |
0:4 (0:0, 0:0, 0:4) aet
|
|
|
17:00 |
HSC'21 |
- |
SteDoCo |
2:4 (1:3)
|
|
|
17:00 |
RKSV Mierlo-Hout |
- |
Flevo Boys |
2:3 (1:1)
|
|
|
17:00 |
RKSV Groene Ster |
- |
VV Winsum |
5:0 (2:0)
|
|
|
17:00 |
SV Top |
- |
HSV Hoek |
2:6 (1:1)
|
|
|
17:00 |
VV Kloetinge |
- |
FC Lienden |
1:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Blauw Geel '38 |
- |
VV Sliedrecht |
2:1 (0:1)
|
|
28/08/2019 |
19:00 |
ADO '20 |
- |
ONS Sneek |
3:0 (1:0)
|
|
2. pre-round |
24/09/2019 |
17:45 |
Quick Boys |
- |
VV Katwijk |
2:3 (0:0, 2:2, 2:3) aet
|
|
|
19:00 |
Achilles Veen |
- |
HHC Hardenberg |
12:11 (1:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
19:00 |
VVOG Harderwijk |
- |
AFC Ajax Zaterdag |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
GVVV |
- |
Kozakken Boys |
2:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
ASWH Ido-Ambacht |
- |
TEC VV |
5:1 (1:1)
|
|
|
19:00 |
SVV Scheveningen |
- |
Harkemase Boys |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:00 |
ODIN '59 |
- |
BVV Barendrecht |
4:3 (2:2, 3:3, 4:3) aet
|
|
|
19:00 |
VV Noordwijk |
- |
Rijnsburgse Boys |
1:3 (1:0, 1:1, 1:3) aet
|
|
25/09/2019 |
19:00 |
Blauw Geel '38 |
- |
De Treffers |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:00 |
RKVV Westlandia |
- |
OFC Oostzaan |
3:4 (0:1, 2:2, 2:2) pso
|
|
|
19:00 |
SV Spakenburg |
- |
SDO Bussum |
2:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
OSS '20 |
- |
Jodan Boys |
5:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
RKSV Groene Ster |
- |
VV Kloetinge |
2:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
VV Dongen |
- |
Excelsior '31 |
1:2 (1:1)
|
|
|
19:00 |
VV Duno |
- |
Quick Den Haag |
2:3 (1:2)
|
|
|
19:00 |
EVV |
- |
Flevo Boys |
4:5 (0:0, 0:0, 0:0) pso
|
|
|
19:00 |
ADO '20 |
- |
Fortuna Wormerveer |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
Sportclub Silvolde |
- |
VV GOES |
2:3 (1:0)
|
|
1. Round |
19/10/2019 |
13:30 |
FC 's-Gravenzande |
- |
SteDoCo |
1:3 (0:0)
|
|
29/10/2019 |
17:30 |
Vitesse |
- |
De Graafschap |
2:0 (1:0)
|
|
|
18:45 |
VV GOES |
- |
SC Cambuur |
0:5 (0:1)
|
|
|
18:45 |
Flevo Boys |
- |
VV Katwijk |
0:3 (0:2)
|
|
|
18:45 |
GVVV |
- |
Helmond Sport |
2:1 (0:0)
|
|
|
18:45 |
FC Dordrecht |
- |
MVV |
3:1 (1:1)
|
|
|
18:45 |
IJsselmeervogels |
- |
FC Den Bosch |
3:0 (1:0)
|
|
|
18:45 |
Koninklijke HFC |
- |
Telstar |
1:2 (1:1)
|
|
|
18:45 |
HSV Hoek |
- |
PEC Zwolle |
0:3 (0:0)
|
|
|
18:45 |
Almere City FC |
- |
Go Ahead Eagles |
1:3 (1:2)
|
|
|
18:45 |
Achilles Veen |
- |
Roda JC Kerkrade |
0:2 (0:0)
|
|
|
18:45 |
SBV Excelsior |
- |
NEC Nijmegen |
4:2 (0:1, 2:2) aet
|
|
|
18:45 |
Rijnsburgse Boys |
- |
FC Eindhoven |
0:4 (0:0)
|
|
|
18:45 |
OSS '20 |
- |
TOP Oss |
1:2 (1:1)
|
|
|
19:45 |
NAC Breda |
- |
FC Emmen |
3:2 (1:1)
|
|
30/10/2019 |
17:30 |
Heracles Almelo |
- |
RKC Waalwijk |
4:3 (2:1)
|
|
|
18:45 |
RKSV Groene Ster |
- |
VVV-Venlo |
4:2 (0:0, 2:2, 2:2) pso
|
|
|
18:45 |
Quick Den Haag |
- |
Willem II |
0:4 (0:2)
|
|
|
18:45 |
Excelsior Maassluis |
- |
sc Heerenveen |
0:3 (0:2)
|
|
|
18:45 |
Sparta Nijkerk |
- |
Fortuna Wormerveer |
5:2 (2:2)
|
|
|
18:45 |
SV Spakenburg |
- |
ASWH Ido-Ambacht |
2:0 (0:0)
|
|
|
18:45 |
AFC Ajax Zaterdag |
- |
OFC Oostzaan |
2:3 (1:1, 2:2, 2:2) pso
|
|
|
18:45 |
Amsterdamsche FC |
- |
ODIN '59 |
2:4 (2:1, 3:3, 3:3) pso
|
|
|
18:45 |
Harkemase Boys |
- |
FC Groningen |
1:2 (0:1)
|
|
|
18:45 |
De Treffers |
- |
FC Twente |
0:2 (0:2)
|
|
|
19:45 |
Sparta Rotterdam |
- |
FC Volendam |
1:0 (1:0)
|
|
31/10/2019 |
17:30 |
Excelsior '31 |
- |
FC Utrecht |
1:4 (0:2)
|
|
|
19:45 |
Fortuna Sittard |
- |
ADO Den Haag |
3:0 (0:0)
|
|
2. Round |
17/12/2019 |
17:30 |
FC Twente |
- |
Go Ahead Eagles |
2:5 (1:2)
|
|
|
18:45 |
IJsselmeervogels |
- |
SteDoCo |
1:0 (1:0)
|
|
|
18:45 |
sc Heerenveen |
- |
Roda JC Kerkrade |
2:0 (1:0)
|
|
|
18:45 |
Vitesse |
- |
ODIN '59 |
4:0 (4:0)
|
|
|
18:45 |
VV Katwijk |
- |
TOP Oss |
3:4 (0:0, 0:0, 0:0) pso
|
|
|
18:45 |
SBV Excelsior |
- |
FC Eindhoven |
0:2 (0:0)
|
|
|
19:45 |
Fortuna Sittard |
- |
PEC Zwolle |
3:0 (2:0)
|
|
18/12/2019 |
17:30 |
Telstar |
- |
AFC Ajax |
3:4 (1:2)
|
|
|
18:45 |
Heracles Almelo |
- |
FC Dordrecht |
3:0 (1:0)
|
|
|
18:45 |
OFC Oostzaan |
- |
SV Spakenburg |
4:5 (0:0, 0:0, 0:0) pso
|
|
|
18:45 |
AZ Alkmaar |
- |
RKSV Groene Ster |
3:0 (0:0)
|
|
|
18:45 |
Willem II |
- |
Sparta Rotterdam |
3:0 (3:0)
|
|
|
18:45 |
Sparta Nijkerk |
- |
NAC Breda |
0:1 (0:0, 0:0) aet
|
|
|
19:45 |
GVVV |
- |
PSV Eindhoven |
1:2 (0:1, 1:1) aet
|
|
19/12/2019 |
17:30 |
FC Groningen |
- |
FC Utrecht |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:45 |
SC Cambuur |
- |
Feyenoord |
1:2 (0:0)
|
|
Round of 16 |
21/01/2020 |
17:30 |
TOP Oss |
- |
AZ Alkmaar |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:45 |
FC Eindhoven |
- |
FC Utrecht |
1:2 (1:0, 1:1) aet
|
|
22/01/2020 |
17:30 |
Heracles Almelo |
- |
Vitesse |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:45 |
AFC Ajax |
- |
SV Spakenburg |
7:0 (3:0)
|
|
|
19:45 |
sc Heerenveen |
- |
Willem II |
4:3 (0:1, 2:2, 2:2) pso
|
|
23/01/2020 |
17:30 |
IJsselmeervogels |
- |
Go Ahead Eagles |
6:7 (0:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
19:45 |
NAC Breda |
- |
PSV Eindhoven |
2:0 (0:0)
|
|
28/01/2020 |
19:00 |
Fortuna Sittard |
- |
Feyenoord |
1:2 (0:1, 1:1, 1:2) aet
|
|
Quarter-finals |
12/02/2020 |
17:30 |
AZ Alkmaar |
- |
NAC Breda |
1:3 (0:1)
|
|
|
19:45 |
Vitesse |
- |
AFC Ajax |
0:3 (0:1)
|
|
13/02/2020 |
17:30 |
Go Ahead Eagles |
- |
FC Utrecht |
1:4 (0:2)
|
|
|
19:45 |
sc Heerenveen |
- |
Feyenoord |
0:1 (0:1)
|
|
Semi-finals |
04/03/2020 |
19:45 |
FC Utrecht |
- |
AFC Ajax |
2:0 (1:0)
|
|
05/03/2020 |
19:45 |
Feyenoord |
- |
NAC Breda |
7:1 (5:0)
|
|
Final |
19/04/2020 |
|
FC Utrecht |
- |
Feyenoord |
dnp
|
|