Ukraine » Kubok 2018/2019 » Schedule
1. Round |
17/07/2018 |
16:00 |
Tavriya Simferopol (1958-2014) |
- |
Chaika Petropavlivska Borshchahivka |
1:0 |
|
18/07/2018 |
|
Naftovik-Ukrnafta |
- |
Hirnyk Kryvyi Rih |
0:3 dec. |
|
|
15:00 |
FC Viktoriya Mykolaivka |
- |
FK Ternopil |
2:1 |
|
|
15:00 |
FC LNZ Cherkasy |
- |
Polissya Zhytomyr |
4:2 pso |
|
|
15:00 |
FC Kalush |
- |
FK Bukovina |
4:3 pso |
|
|
15:30 |
Real Pharma Odessa |
- |
FK Nyva Vinnytsia |
0:2 |
|
|
15:30 |
Enerhiya Nova Kakhovka |
- |
Kristal Kherson |
0:1 |
|
|
15:30 |
FC Nikopol-NPHU |
- |
Myr Hornostayivka |
1:4 |
|
|
16:00 |
FK Podillya-Khmelnitskiy |
- |
Metalurg Zaporizhya |
0:2 |
|
|
16:00 |
NK Veres |
- |
FC Mynai |
9:10 pso |
|
2. Round |
22/08/2018 |
|
PFC Sumy |
- |
Helios Kharkiv |
dnp
|
|
|
15:00 |
FK Nyva Vinnytsia |
- |
Hirnyk-Sport |
2:1 (0:0)
|
|
|
15:00 |
FC Mynai |
- |
Prykarpattya Ivano-Frankivsk |
3:1 (3:1)
|
|
|
15:00 |
FC Viktoriya Mykolaivka |
- |
Myr Hornostayivka |
1:3 (0:1, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
15:00 |
FC Cherkashchyna-Akademiya |
- |
Rukh Vynnyky |
3:1 (3:1)
|
|
|
15:00 |
FC Kalush |
- |
Avangard Kramatorsk |
2:1 (1:1, 1:1) aet
|
|
|
15:00 |
Tavriya Simferopol (1958-2014) |
- |
Volyn Lutsk |
2:3 (1:1, 1:1) aet
|
|
|
15:00 |
FK Kremin |
- |
Zirka Kropyvnytskyi |
1:2 (1:0)
|
|
|
15:00 |
Balkany Zorya |
- |
MFK Mikolaiv |
0:1 (0:1)
|
|
|
15:00 |
Kristal Kherson |
- |
Ahrobiznes Volochysk |
4:2 (0:1, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
15:00 |
FC LNZ Cherkasy |
- |
Hirnyk Kryvyi Rih |
2:4 (1:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
17:00 |
Inhulets Petrove |
- |
Kolos Kovalivka |
1:0 (0:0)
|
|
|
17:00 |
Metalist 1925 Kharkiv |
- |
FK Obolon-Brovar |
2:0 (0:0)
|
|
20/09/2018 |
17:00 |
Metalurg Zaporizhya |
- |
SK Dnipro-1 |
0:2 (0:0)
|
|
3. Round |
25/09/2018 |
16:30 |
PFC Sumy |
- |
Karpaty Lviv |
0:3 (0:1)
|
|
26/09/2018 |
13:00 |
Kristal Kherson |
- |
Desna Chernigov |
2:3 (0:0)
|
|
|
13:30 |
Myr Hornostayivka |
- |
Inhulets Petrove |
0:3 (0:1)
|
|
|
14:00 |
FK Nyva Vinnytsia |
- |
Hirnyk Kryvyi Rih |
3:4 (0:0, 0:0, 0:0) pso
|
|
|
14:00 |
FC Kalush |
- |
Metalist 1925 Kharkiv |
1:0 (0:0, 0:0) aet
|
|
|
15:00 |
Zirka Kropyvnytskyi |
- |
Olimpik Donetsk |
4:5 (0:1, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
15:00 |
FC Cherkashchyna-Akademiya |
- |
Arsenal Kiev |
3:2 (0:1, 2:2) aet
|
|
|
15:00 |
FC Mynai |
- |
MFK Mikolaiv |
3:1 (1:0)
|
|
|
16:00 |
SK Dnipro-1 |
- |
Volyn Lutsk |
2:1 (1:0)
|
|
|
17:00 |
Chernomorets Odessa |
- |
FK Oleksandriya |
3:0 (1:0)
|
|
Round of 16 |
31/10/2018 |
12:00 |
FC Kalush |
- |
SK Dnipro-1 |
0:3 (0:3)
|
|
|
12:00 |
FC Mynai |
- |
Dinamo Kiev |
1:3 (1:0)
|
|
|
12:00 |
Hirnyk Kryvyi Rih |
- |
FK Lviv |
0:1 (0:0)
|
|
|
13:00 |
Inhulets Petrove |
- |
FK Mariupol |
3:1 (2:0)
|
|
|
15:00 |
Chernomorets Odessa |
- |
Vorskla Poltava |
1:2 (0:0)
|
|
|
16:00 |
FC Cherkashchyna-Akademiya |
- |
Karpaty Lviv |
0:1 (0:0)
|
|
|
17:00 |
Shakhtar Donetsk |
- |
Olimpik Donetsk |
3:2 (0:0)
|
|
|
17:30 |
Desna Chernigov |
- |
Zorya Lugansk |
4:5 (1:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
Quarter-finals |
07/04/2019 |
12:00 |
FK Lviv |
- |
Zorya Lugansk |
0:1 (0:0)
|
|
|
12:00 |
Inhulets Petrove |
- |
Karpaty Lviv |
5:4 (0:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
15:00 |
Shakhtar Donetsk |
- |
Dinamo Kiev |
4:3 (0:1, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
15:00 |
SK Dnipro-1 |
- |
Vorskla Poltava |
2:0 (0:0)
|
|
Semi-finals |
17/04/2019 |
14:00 |
Inhulets Petrove |
- |
Zorya Lugansk |
2:1 (2:1)
|
|
|
16:30 |
SK Dnipro-1 |
- |
Shakhtar Donetsk |
0:2 (0:0)
|
|
Final |
15/05/2019 |
19:00 |
Shakhtar Donetsk |
- |
Inhulets Petrove |
4:0 (3:0)
|
|