1st(1st leg) | Coquimbo Unido | - | Aragua FC | 3:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Aragua FC | - | Coquimbo Unido | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 04/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 18/02/2020 22:15 | Winner: Coquimbo Unido | ||||
1st(1st leg) | Nacional Potosí | - | FBC Melgar | 0:2 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | FBC Melgar | - | Nacional Potosí | 4:3 (0:0, 0:2) pso | ||
1st(1st leg): 04/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 19/02/2020 00:30 | Winner: FBC Melgar | ||||
1st(1st leg) | Vélez Sarsfield | - | Aucas | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Aucas | - | Vélez Sarsfield | 2:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 05/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 19/02/2020 00:30 | Winner: Vélez Sarsfield | ||||
1st(1st leg) | Fluminense RJ | - | Unión La Calera | 1:1 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Unión La Calera | - | Fluminense RJ | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 05/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 18/02/2020 22:15 | Winner: Unión La Calera | ||||
1st(1st leg) | Fénix | - | El Nacional | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | El Nacional | - | Fénix | 2:2 (0:1) | ||
1st(1st leg): 05/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 21/02/2020 00:30 | Winner: Fénix | ||||
1st(1st leg) | Mineros de Guayana | - | Sportivo Luqueño | 2:3 (2:3) | ||
2nd (2nd leg) | Sportivo Luqueño | - | Mineros de Guayana | 2:2 (1:2) | ||
1st(1st leg): 05/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 19/02/2020 22:15 | Winner: Sportivo Luqueño | ||||
1st(1st leg) | Vasco da Gama - RJ | - | Oriente Petrolero | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Oriente Petrolero | - | Vasco da Gama - RJ | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 06/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 20/02/2020 00:30 | Winner: Vasco da Gama - RJ | ||||
1st(1st leg) | Atlético Nacional | - | Huracán | 3:0 (3:0) | ||
2nd (2nd leg) | Huracán | - | Atlético Nacional | 1:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 06/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 19/02/2020 22:15 | Winner: Atlético Nacional | ||||
1st(1st leg) | Blooming | - | Emelec | 0:3 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Emelec | - | Blooming | 2:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 06/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 20/02/2020 22:15 | Winner: Emelec | ||||
1st(1st leg) | Unión de Santa Fe | - | Atlético Mineiro | 3:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Atlético Mineiro | - | Unión de Santa Fe | 2:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 07/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 21/02/2020 00:30 | Winner: Unión de Santa Fe | ||||
1st(1st leg) | Millonarios | - | Always Ready | 2:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Always Ready | - | Millonarios | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 07/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 20/02/2020 22:15 | Winner: Millonarios | ||||
1st(1st leg) | Atlético Grau | - | River Plate | 1:2 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | River Plate | - | Atlético Grau | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 11/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 25/02/2020 22:15 | Winner: River Plate | ||||
1st(1st leg) | Argentinos Juniors | - | Sport Huancayo | 1:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Sport Huancayo | - | Argentinos Juniors | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 11/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 26/02/2020 00:30 | Winner: Sport Huancayo | ||||
1st(1st leg) | Sol de América | - | Goiás - GO | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Goiás - GO | - | Sol de América | 0:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 12/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 26/02/2020 00:30 | Winner: Sol de América | ||||
1st(1st leg) | Deportivo Cali | - | River Plate | 2:1 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | River Plate | - | Deportivo Cali | 1:3 (0:1) | ||
1st(1st leg): 12/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 26/02/2020 00:30 | Winner: Deportivo Cali | ||||
1st(1st leg) | Lanús | - | Universidad Catolica | 3:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Universidad Catolica | - | Lanús | 2:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 12/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 27/02/2020 00:30 | Winner: Lanús | ||||
1st(1st leg) | Huachipato | - | Deportivo Pasto | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Deportivo Pasto | - | Huachipato | 0:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 12/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 27/02/2020 00:30 | Winner: Huachipato | ||||
1st(1st leg) | Bahia - BA | - | Club Nacional | 3:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Club Nacional | - | Bahia - BA | 1:3 (0:3) | ||
1st(1st leg): 13/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 26/02/2020 22:15 | Winner: Bahia - BA | ||||
1st(1st leg) | Llaneros de Guanare | - | Liverpool | 0:2 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | Liverpool | - | Llaneros de Guanare | 5:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 13/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 26/02/2020 22:15 | Winner: Liverpool | ||||
1st(1st leg) | Zamora FC | - | Plaza Colonia | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Plaza Colonia | - | Zamora FC | 3:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 13/02/2020 22:15 | 2nd (2nd leg): 27/02/2020 22:15 | Winner: Plaza Colonia | ||||
1st(1st leg) | Cusco FC | - | Audax Italiano | 2:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Audax Italiano | - | Cusco FC | 3:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 14/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 28/02/2020 00:30 | Winner: Audax Italiano | ||||
1st(1st leg) | Independiente | - | Fortaleza - CE | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Fortaleza - CE | - | Independiente | 2:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 14/02/2020 00:30 | 2nd (2nd leg): 28/02/2020 00:30 | Winner: Independiente | ||||