Football matches on » 30/11/2021
|
FIFA > Arab Cup 2021 Qatar > Group A
|
|
13:00 |
Iraq |
- |
Oman |
1:1 (0:0)
|
|
16:30 |
Qatar |
- |
Bahrain |
1:0 (0:0)
|
|
|
FIFA > Arab Cup 2021 Qatar > Group B
|
|
10:00 |
Tunisia |
- |
Mauritania |
5:1 (3:1)
|
|
19:00 |
UA Emirates |
- |
Syria |
2:1 (2:0)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group A
|
|
18:00 |
Sweden |
- |
Slovakia |
3:0 (1:0)
|
|
19:00 |
Ireland |
- |
Georgia |
11:0 (4:0)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group B
|
|
17:00 |
Hungary |
- |
Ukraine |
4:2 (3:0)
|
|
20:00 |
Spain |
- |
Scotland |
8:0 (3:0)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group C
|
|
17:00 |
Cyprus |
- |
Iceland |
0:4 (0:3)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group D
|
|
19:00 |
England |
- |
Latvia |
20:0 (8:0)
|
|
19:00 |
Luxembourg |
- |
Austria |
0:8 (0:4)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group E
|
|
12:00 |
Bosnia-Herzegovina |
- |
Malta |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Azerbaijan |
- |
Montenegro |
1:0 (1:0)
|
|
17:00 |
Denmark |
- |
Russia |
3:1 (0:0)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group F
|
|
15:00 |
Kosovo |
- |
Albania |
1:3 (1:2)
|
|
19:30 |
Belgium |
- |
Poland |
4:0 (3:0)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group G
|
|
16:00 |
Croatia |
- |
Moldova |
4:0 (2:0)
|
|
16:30 |
Romania |
- |
Italy |
0:5 (0:1)
|
|
16:30 |
Lithuania |
- |
Switzerland |
0:7 (0:6)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group H
|
|
14:00 |
Bulgaria |
- |
Serbia |
1:4 (0:3)
|
|
15:00 |
Turkey |
- |
Israel |
3:2 (0:2)
|
|
18:00 |
Portugal |
- |
Germany |
1:3 (1:3)
|
|
|
FIFA > Women World Cup Qualifiers Europe 2021/2022 > Group I
|
|
17:00 |
Slovenia |
- |
Greece |
0:0 (0:0)
|
|
20:10 |
France |
- |
Wales |
2:0 (1:0)
|
|
|
FIFA > Women Friendlies 2021 > November
|
|
09:05 |
Australia |
- |
USA |
1:1 (0:1)
|
|
10:00 |
South Korea |
- |
New Zealand |
0:2 (0:0) |
|
15:30 |
Colombia |
- |
Uruguay |
1:0 (0:0) |
|
18:00 |
Morocco |
- |
Senegal |
2:0 (0:0) |
|
19:00 |
Paraguay |
- |
Peru |
4:2 (2:1) |
|
20:00 |
Ecuador |
- |
Argentina |
2:2 (2:2)
|
|
21:00 |
Dom. Republic |
- |
Trinidad & Tobago |
1:1 (0:1) |
|
22:30 |
Mexico |
- |
Canada |
0:0 (0:0)
|
|
|
FIFA > U20 Women Friendlies 2021 > November
|
|
11:00 |
Spain |
- |
France |
3:0 (1:0)
|
|
16:00 |
Germany |
- |
Mexico |
4:0 (1:0)
|
|
|
FIFA > U17 Friendlies 2021 > November
|
|
18:30 |
Portugal |
- |
England |
dnp |
|
|
FIFA > U16 Friendlies 2021 > November
|
|
12:00 |
Montenegro |
- |
Turkey |
1:1 (0:0)
|
|
13:00 |
Hungary |
- |
Russia |
1:3 (1:1)
|
|
|
Argentina > Primera División 2021
|
|
00:30 |
Central Córdoba SdE |
- |
Arsenal de Sarandí |
5:0 (3:0)
|
|
00:30 |
Platense |
- |
Huracán |
4:2 (2:1)
|
|
20:00 |
San Lorenzo |
- |
Sarmiento de Junín |
1:0 (1:0)
|
|
22:15 |
Boca Juniors |
- |
Newell's Old Boys |
0:0 (0:0)
|
|
|
Argentina > Primera B Nacional 2021 Playoffs > 1. Round
|
|
00:10 |
Ferro Carril Oeste |
- |
San Martín de Tucumán |
0:1 (0:0)
|
|
|
Argentina > Reserve League 2021 Segundo Semestre
|
|
12:00 |
Argentinos Juniors II |
- |
Gimnasia de La Plata II |
1:2 (0:1)
|
|
12:00 |
Boca Juniors II |
- |
Newell's Old Boys II |
1:0 (1:0)
|
|
12:00 |
Defensa y Justicia II |
- |
Colón de Santa Fe II |
0:2 (0:1)
|
|
|
Armenia > Premier League 2021/2022
|
|
10:00 |
FC Alashkert |
- |
FC Ararat |
1:0 (1:0)
|
|
|
Belgium > Beker van België 2021/2022 > Round of 16
|
|
19:45 |
RFC Seraing |
- |
RSC Anderlecht |
3:4 (2:2, 3:3, 3:3) pso
|
|
|
Bolivia > Liga Profesional 2021
|
|
19:45 |
San José |
- |
Oriente Petrolero |
0:2 (0:1)
|
|
|
Brazil > Série A 2021
|
|
22:00 |
Juventude - RS |
- |
Red Bull Bragantino |
1:0 (1:0)
|
|
23:00 |
Flamengo RJ |
- |
Ceará - CE |
2:1 (1:0)
|
|
|
Brazil > U20 Copa do Nordeste 2021 > Group A
|
|
18:00 |
Boca Júnior - SE |
- |
Bahia - BA |
1:6 (0:2)
|
|
18:00 |
Vitória - BA |
- |
Jacyobá - AL |
4:0 (0:0)
|
|
|
Bulgaria > Parva Liga 2021/2022
|
|
13:00 |
Botev Plovdiv |
- |
Botev Vratsa |
2:1 (1:0)
|
|
15:30 |
PFC Beroe |
- |
Slavia Sofia |
2:1 (1:0)
|
|
|
China > League One 2021
|
|
11:30 |
Suzhou Dongwu |
- |
Nantong Zhiyun |
0:1 (0:0)
|
|
11:30 |
Beijing BSU |
- |
Shaanxi Chang'an Athletic |
0:2 (0:0)
|
|
07:00 |
Zhejiang Professional |
- |
Chengdu Rongcheng |
1:3 (0:1)
|
|
11:35 |
Meizhou Hakka |
- |
Wuhan Three Towns |
0:2 (0:0)
|
|
|
Colombia > Primera B 2021 Clausura Playoffs > Group B
|
|
00:40 |
Bogotá FC |
- |
Llaneros FC |
1:3 (1:0)
|
|
|
Croatia > Nogometni Kup 2021/2022 > Quarter-finals
|
|
15:00 |
HNK Gorica |
- |
NK Istra 1961 |
4:2 (1:1, 2:2, 2:2) pso
|
|
17:30 |
Lokomotiva Zagreb |
- |
Hajduk Split |
3:6 (1:1)
|
|
|
Denmark > Future Cup 2021/2022 Efterår
|
|
|
FC København II |
- |
Lyngby BK II |
dnp |
|
13:00 |
Odense BK II |
- |
Vejle BK II |
1:2 |
|
|
England > Premier League 2021/2022
|
|
19:30 |
Newcastle United |
- |
Norwich City |
1:1 (0:0)
|
|
20:15 |
Leeds United |
- |
Crystal Palace |
1:0 (0:0)
|
|
|
England > FA Cup 2021/2022 > 1. Round
|
|
19:45 |
Exeter City |
- |
Bradford City |
2:1 (0:1)
|
|
|
England > National League 2021/2022
|
|
19:45 |
Wrexham AFC |
- |
Yeovil Town |
0:2 (0:0)
|
|
|
England > National League North 2021/2022
|
|
19:45 |
Hereford FC |
- |
Kettering Town |
3:0 |
|
|
England > National League South 2021/2022
|
|
19:45 |
Tonbridge Angels |
- |
St. Albans City |
0:0 |
|
19:45 |
Oxford City |
- |
Ebbsfleet United |
1:0 |
|
|
England > EFL Trophy 2021/2022 > 2. Round
|
|
19:00 |
Bolton Wanderers |
- |
Fleetwood Town |
1:0 (1:0)
|
|
19:00 |
Carlisle United |
- |
Lincoln City |
4:3 (0:1, 1:1) pso
|
|
19:00 |
Rotherham United |
- |
Port Vale FC |
5:3 (0:0, 1:1) pso
|
|
19:00 |
Aston Villa U23 |
- |
Charlton Athletic |
1:2 (1:2)
|
|
19:00 |
Forest Green Rovers |
- |
Chelsea FC U23 |
1:4 (0:0, 1:1) pso
|
|
19:00 |
Leyton Orient |
- |
Milton Keynes Dons |
4:5 (0:0, 0:0) pso
|
|
19:00 |
Cambridge United |
- |
Walsall FC |
2:0 (1:0)
|
|
19:45 |
Accrington Stanley |
- |
Wigan Athletic |
4:5 (1:0, 1:1) pso
|
|
19:45 |
Sutton United |
- |
Stevenage FC |
4:3 (0:0, 0:0) pso
|
|
19:45 |
Swindon Town |
- |
Colchester United |
1:2 (1:2)
|
|
|
England > Professional Development League 2021/2022
|
|
13:00 |
Cardiff City U23 |
- |
Colchester United U23 |
2:0 |
|
13:00 |
Watford FC U23 |
- |
Ipswich Town U23 |
1:4 |
|
13:30 |
Millwall FC U23 |
- |
Bristol City U23 |
1:1 |
|
|
England > U18 Professional Development League 2021/2022
|
|
13:00 |
Coventry City |
- |
Hull City |
6:0 |
|
|
Germany > 3. Liga 2021/2022
|
|
18:00 |
TSV 1860 München |
- |
Waldhof Mannheim |
1:3 (0:2)
|
|
18:00 |
Würzburger Kickers |
- |
Eintracht Braunschweig |
0:2 (0:2)
|
|
|
Germany > Regionalliga Nordost 2021/2022
|
|
18:00 |
Berliner AK 07 |
- |
BFC Dynamo |
1:3 (1:1)
|
|
|
Germany > Regionalliga Bayern 2021/2022
|
|
18:00 |
SC Eltersdorf |
- |
FC Memmingen |
1:3 (0:1)
|
|
|
Germany > Oberliga Niedersachsen 2021/2022 Weser-Ems/Lüneburg
|
|
19:00 |
FC Hagen/Uthlede |
- |
TB Uphusen |
1:0 (0:0)
|
|
|
Gibraltar > Premier Divison 2021/2022
|
|
19:45 |
Lincoln Red Imps |
- |
Mons Calpe S.C. |
3:0 (1:0)
|
|
|
India > Indian Super League 2021/2022
|
|
14:00 |
Odisha FC |
- |
SC East Bengal |
6:4 (3:1)
|
|
|
Indonesia > Liga 1 2021/2022
|
|
13:45 |
Bali United |
- |
Persiraja Banda Aceh |
5:0 (2:0)
|
|
|
Iran > Persian Gulf Pro League 2021/2022
|
|
11:30 |
Padideh Khorasan FC |
- |
Fajr Shahid Sepasi |
0:0 (0:0) |
|
11:30 |
Aluminium Arak |
- |
FC Zob Ahan |
0:0 (0:0) |
|
12:30 |
Foolad FC |
- |
Tractor Sazi |
0:0 (0:0) |
|
|
Israel > Ligat ha'Al 2021/2022
|
|
17:00 |
Maccabi Petach-Tikva |
- |
Hapoel Hadera |
1:1 (1:1)
|
|
17:30 |
Maccabi Netanya |
- |
FC Ashdod |
0:1 (0:1)
|
|
18:15 |
Bnei Sachnin FC |
- |
Beitar Jerusalem |
2:0 (2:0)
|
|
|
Italy > Serie A 2021/2022
|
|
17:30 |
ACF Fiorentina |
- |
Sampdoria |
3:1 (3:1)
|
|
17:30 |
Atalanta |
- |
Venezia FC |
4:0 (2:0)
|
|
19:45 |
Hellas Verona |
- |
Cagliari Calcio |
0:0 (0:0)
|
|
19:45 |
US Salernitana 1919 |
- |
Juventus |
0:2 (0:1)
|
|
|
Italy > Serie B 2021/2022
|
|
17:00 |
AC Pisa |
- |
AC Perugia Calcio |
1:1 (1:0)
|
|
17:00 |
US Cremonese |
- |
Frosinone Calcio |
1:1 (0:0)
|
|
19:30 |
Vicenza Virtus |
- |
Benevento Calcio |
2:3 (0:1)
|
|
19:30 |
Pordenone Calcio |
- |
US Alessandria 1912 |
2:0 (1:0)
|
|
19:30 |
Reggina 1914 |
- |
Ascoli Calcio |
1:2 (1:1)
|
|
19:30 |
SPAL 2013 Ferrara |
- |
US Lecce |
1:3 (1:1)
|
|
19:30 |
AC Monza |
- |
Cosenza Calcio |
4:1 (3:0)
|
|
|
Netherlands > U21 Divisie 1 2021/2022 herfst
|
|
14:00 |
FC Groningen |
- |
sc Heerenveen |
3:2 (1:1)
|
|
|
Netherlands > U18 Divisie 1 2021/2022 herfst
|
|
16:00 |
Sparta Rotterdam |
- |
AZ Alkmaar |
1:3 (1:1)
|
|
14:00 |
PEC Zwolle |
- |
sc Heerenveen |
1:0 (0:0)
|
|
13:30 |
PSV Eindhoven |
- |
AFC Ajax |
3:2 (0:1)
|
|
|
Northern Ireland > Premier League 2021/2022
|
|
19:45 |
Crusaders FC |
- |
Portadown FC |
2:0 (1:0)
|
|
19:45 |
Dungannon Swifts |
- |
Glenavon FC |
0:2 (0:0)
|
|
19:45 |
Larne FC |
- |
Cliftonville FC |
1:1 (0:1)
|
|
19:45 |
Linfield FC |
- |
Carrick Rangers |
2:0 (0:0)
|
|
19:45 |
Warrenpoint Town |
- |
Ballymena United |
1:2 (1:2)
|
|
|
Panama > Liga Panameña 2021 Clausura Playoffs > Semi-finals
|
|
00:00 |
Alianza |
- |
Tauro FC |
0:0 (0:0)
|
|
|
Paraguay > Copa Paraguay 2021 > Third place
|
|
22:00 |
Atlético Tembetary |
- |
Libertad |
0:2 (0:1) |
|
|
Poland > Puchar Polski 2021/2022 > Round of 16
|
|
11:00 |
Olimpia Grudziądz |
- |
Świt Nowy Dwór |
4:2 (0:2, 2:2, 3:3) pso
|
|
17:00 |
Korona Kielce |
- |
Górnik Łęczna |
1:2 (1:0)
|
|
|
Portugal > Primeira Liga 2021/2022
|
|
20:15 |
Sporting Braga |
- |
FC Vizela |
4:1 (2:0)
|
|
|
Portugal > Youth Júniores 2021/2022 Norte
|
|
15:00 |
Rio Ave FC |
- |
Sporting Braga |
1:0 (1:0)
|
|
|
Romania > Cupa Romaniei 2021/2022 > Quarter-finals
|
|
18:30 |
Chindia Târgoviște |
- |
Sepsi OSK |
1:2 (0:2)
|
|
|
Scotland > Premiership 2021/2022
|
|
19:45 |
Motherwell FC |
- |
Dundee United |
1:0 (1:0)
|
|
|
Scotland > Challenge Cup 2021/2022 > Quarter-finals
|
|
19:45 |
Hamilton Academical |
- |
Kilmarnock FC |
2:3 (0:0) |
|
19:45 |
Inverness CT |
- |
Raith Rovers |
4:5 (0:0, 0:0) pso |
|
19:45 |
Cove Rangers |
- |
Rangers FC (R) |
5:1 (4:1) |
|
|
Serbia > Kup Srbije 2021/2022 > Round of 16
|
|
11:55 |
Radnički Beograd |
- |
FK Metalac |
2:3 (0:1, 1:1) pso
|
|
|
Slovakia > Super Liga 2021/2022
|
|
14:00 |
FK Senica |
- |
MŠK Žilina |
2:2 (1:1)
|
|
|
Spain > Copa del Rey 2021/2022 > 1. Round
|
|
15:00 |
CD Cayón |
- |
SD Huesca |
0:2 (0:0)
|
|
15:00 |
CD Marchamalo |
- |
Real Valladolid |
0:1 (0:0)
|
|
17:30 |
Náxara CD |
- |
FC Andorra |
0:1 (0:1)
|
|
18:00 |
Victoria CF |
- |
Villarreal CF |
0:8 (0:4)
|
|
18:00 |
CD Laguna |
- |
Granada CF |
0:7 (0:4)
|
|
18:00 |
Unami CP |
- |
CD Alavés |
0:3 (0:0)
|
|
19:00 |
CD Teruel |
- |
AD Alcorcón |
0:1 (0:1)
|
|
19:00 |
Unión Club Ceares |
- |
Sporting Gijón |
0:1 (0:1)
|
|
19:00 |
Racing Rioja CF |
- |
FC Cartagena |
0:2 (0:0)
|
|
19:30 |
Atlético Sanluqueño CF |
- |
CE Sabadell |
2:0 (0:0)
|
|
20:00 |
CFJ Mollerussa |
- |
Getafe CF |
1:5 (1:1)
|
|
20:00 |
CD Ebro |
- |
RC Celta |
0:5 (0:2)
|
|
20:00 |
UD Montijo |
- |
Burgos CF |
0:1 (0:0)
|
|
20:00 |
Águilas FC |
- |
UD Almería |
3:5 (0:1, 1:1, 1:1) pso
|
|
20:00 |
Albacete |
- |
Racing Ferrol |
2:1 (0:1, 1:1) aet
|
|
20:00 |
CD Badajoz |
- |
CD Alcoyano |
0:3 (0:1)
|
|
|
Turkey > Türkiye Kupasi 2021/2022 > 4. Round
|
|
10:00 |
Kasımpaşa SK |
- |
Alanya Kestelspor |
5:0 (1:0)
|
|
10:00 |
Bandırmaspor |
- |
Şanlıurfaspor |
5:0 (2:0)
|
|
11:00 |
Gençlerbirliği |
- |
Mardin 1969 SK |
2:4 (1:1, 1:1, 1:1) pso
|
|
11:00 |
İstanbulspor AŞ |
- |
Afjet Afyonspor |
2:3 (0:2)
|
|
12:00 |
Bursaspor |
- |
Kırşehir Belediyespor |
2:1 (0:1, 1:1) aet
|
|
12:00 |
Altay Izmir |
- |
Manisa FK |
4:2 (0:2)
|
|
14:00 |
İstanbul Başakşehir |
- |
Bodrumspor |
1:3 (1:1, 1:1, 1:1) pso
|
|
16:00 |
Adana Demirspor |
- |
Serik Belediyespor |
5:0 (5:0)
|
|
18:00 |
Antalyaspor |
- |
Amed SK |
4:0 (1:0)
|
|
|
Uruguay > Primera División 2021 Clausura
|
|
12:45 |
River Plate |
- |
Villa Española |
4:2 (1:0)
|
|
19:30 |
Fénix |
- |
Boston River |
0:0 (0:0)
|
|
|
Uruguay > Segunda División 2021 Playoffs > Semi-finals
|
|
22:00 |
CA Cerro |
- |
Defensor Sporting |
1:2 (1:1)
|
|
|
Venezuela > Primera División 2021 Copa Sud
|
|
21:15 |
Hermanos Colmenarez |
- |
Metropolitanos FC |
4:0 (2:0)
|
|
23:30 |
Academia Puerto Cabello |
- |
Portuguesa FC |
0:0 (0:0)
|
|