Football matches on » 14/04/2021
|
FIFA > Friendlies Clubs 2021 > Week
|
|
13:00 |
RKC Waalwijk |
- |
Sparta Rotterdam |
1:4 (0:2)
|
|
|
UEFA > Champions League 2020/2021 > Quarter-finals
|
|
20:00 |
Borussia Dortmund |
- |
Manchester City |
1:2 (1:0)
|
|
20:00 |
Liverpool FC |
- |
Real Madrid |
0:0 (0:0)
|
|
|
CONMEBOL > Copa Libertadores 2021 > 3. Round
|
|
01:30 |
Santos FC |
- |
San Lorenzo |
2:2 (1:0)
|
|
23:15 |
Grêmio Porto Alegre |
- |
Independiente del Valle |
1:2 (1:1)
|
|
|
CONMEBOL > Copa Sudamericana 2021 > Preliminary
|
|
01:30 |
Peñarol |
- |
Cerro Largo |
4:1 (3:1)
|
|
23:15 |
Fénix |
- |
Montevideo City Torque |
0:2 (0:1)
|
|
|
CONCACAF > CONCACAF Champions Cup 2021 > Round of 16
|
|
01:00 |
Portland Timbers |
- |
Marathón |
5:0 (2:0)
|
|
03:00 |
Cruz Azul |
- |
Arcahaie FC |
8:0 (3:0)
|
|
23:00 |
Toronto FC |
- |
Club León |
2:1 (0:0)
|
|
|
AFC > AFC Champions League 2021 > Group B
|
|
16:00 |
Pakhtakor Tashkent |
- |
Tractor Sazi |
3:3 (0:0)
|
|
19:00 |
Sharjah FC |
- |
Al Quwa Al Jawiya |
1:0 (0:0)
|
|
|
AFC > AFC Champions League 2021 > Group D
|
|
19:00 |
Al Wehdat |
- |
Al Nassr |
0:0 (0:0)
|
|
19:00 |
Al Sadd |
- |
Foolad FC |
1:1 (0:0)
|
|
|
AFC > AFC Champions League 2021 > Group E
|
|
15:30 |
Persepolis |
- |
Al Wahda |
1:0 (1:0)
|
|
18:00 |
FC Goa |
- |
Al Rayyan |
0:0 (0:0)
|
|
|
AFC > AFC Champions League Quali. 2021 > Playoff-Runde
|
|
|
Pohang Steelers |
- |
Ratchaburi FC |
dnp |
|
|
AFC > AFC Cup 2021 > 2. pre-round
|
|
|
Abahani Limited Dhaka |
- |
Club Eagles |
dnp |
|
15:00 |
Bengaluru FC |
- |
Nepal Army Club |
5:0 (0:0) |
|
|
Albania > Kupa 2020/2021 > Semi-finals
|
|
15:00 |
FK Vllaznia |
- |
KF Laçi |
1:0 |
|
15:00 |
KF Teuta Durrës |
- |
KF Skënderbeu |
0:2 (0:2) |
|
|
Armenia > Premier League 2020/2021
|
|
11:30 |
FK Van |
- |
Pyunik FC |
0:3 (0:1)
|
|
13:30 |
FC Alashkert |
- |
FC Urartu |
1:0 (0:0)
|
|
|
Australia > A-League 2020/2021
|
|
10:35 |
Adelaide United |
- |
Macarthur FC |
3:1 (1:1)
|
|
|
Australia > NPL New South Wales 2021
|
|
10:30 |
Sydney Olympic |
- |
Wollongong Wolves |
0:1 (0:1) |
|
|
Austria > 2. Liga 2020/2021
|
|
17:30 |
Grazer AK |
- |
FC Juniors OÖ |
3:0 (2:0)
|
|
19:30 |
Rapid Wien (A) |
- |
FC Blau Weiß Linz |
2:5 (1:2)
|
|
|
Brazil > Copa do Brasil 2021 > 2. Round
|
|
01:30 |
CSA - AL |
- |
Remo - PA |
5:6 (1:0, 1:1) pso
|
|
23:00 |
América - MG |
- |
Ferroviário - CE |
3:2 (3:2, 1:1) pso
|
|
|
Brazil > Campeonato Paulista 2021
|
|
00:00 |
Santo André - SP |
- |
São Bento - SP |
0:0 (0:0)
|
|
00:00 |
Ferroviária - SP |
- |
Corinthians SP |
2:1 (0:1)
|
|
|
Brazil > Campeonato Mineiro 2021
|
|
20:00 |
Boa Esporte - MG |
- |
Tombense - MG |
1:4 (1:4)
|
|
|
Brazil > Campeonato Paranaense 2021
|
|
20:00 |
Rio Branco - PR |
- |
Londrina - PR |
1:1 (0:1)
|
|
|
Brazil > Campeonato Baiano 2021
|
|
23:30 |
Vitória - BA |
- |
Doce Mel - BA |
0:1 (0:1)
|
|
|
Brazil > Campeonato Goiano 2021 > Group B
|
|
19:30 |
Iporá - GO |
- |
Vila Nova - GO |
0:0 (0:0)
|
|
|
Brazil > Campeonato Pernambucano 2021
|
|
19:00 |
Vera Cruz - PE |
- |
Salgueiro - PE |
2:0 (1:0)
|
|
19:00 |
Central - PE |
- |
Afogados da Ingazeira - PE |
1:1 (0:0)
|
|
|
Brazil > Campeonato Sergipano 2021 Primeira Fase
|
|
21:50 |
Confiança - SE |
- |
Sergipe - SE |
2:1 (1:1) |
|
20:00 |
Atlético Gloriense - SE |
- |
Boca Júnior - SE |
0:0 (0:0) |
|
|
Bulgaria > Kupa 2020/2021 > Semi-finals
|
|
16:30 |
PFC Ludogorets Razgrad |
- |
CSKA Sofia |
1:2 (0:2)
|
|
|
Colombia > Primera A 2021 Apertura
|
|
02:00 |
Patriotas FC |
- |
Once Caldas |
1:1 (1:1)
|
|
|
Colombia > Copa Colombia 2021 > 2. Round
|
|
21:30 |
Llaneros FC |
- |
Real Cartagena |
0:0 (0:0)
|
|
23:30 |
Valledupar FC |
- |
Boca Juniors de Cali |
2:0 (0:0)
|
|
|
Croatia > Nogometni Kup 2020/2021 > Semi-finals
|
|
17:00 |
NK Istra 1961 |
- |
HNK Rijeka |
3:2 (3:0)
|
|
|
Cyprus > Kypello Kyprou 2020/2021 > Semi-finals
|
|
15:00 |
Anorthosis Famagusta |
- |
APOEL Nikosia |
1:0 (1:0) |
|
17:30 |
Olympiakos Nikosia |
- |
AEL Limassol |
4:2 (3:1) |
|
|
Czech Republic > 1. fotbalová liga 2020/2021
|
|
17:00 |
FK Jablonec |
- |
AC Sparta Praha |
1:0 (0:0)
|
|
15:00 |
Viktoria Plzeň |
- |
FC Fastav Zlín |
2:0 (1:0)
|
|
|
Czech Republic > 2. fotbalová liga 2020/2021
|
|
15:00 |
FK Ústí nad Labem |
- |
Slavoj Vyšehrad |
1:0 (0:0) |
|
15:30 |
FK Blansko |
- |
FC Sellier & Bellot Vlašim |
2:0 (2:0) |
|
15:30 |
FC Hradec Králové |
- |
FK MAS Táborsko |
3:0 (1:0) |
|
15:30 |
FK Varnsdorf |
- |
MFK Chrudim |
1:2 (0:2) |
|
15:30 |
SK Líšeň |
- |
FK Dukla Praha |
3:0 (2:0) |
|
|
Denmark > Youth C U15 Drenge Ligaen 2020/2021
|
|
16:00 |
Aarhus GF |
- |
FC København |
2:0 (1:0)
|
|
|
Ecuador > Serie A 2021 Primera Etapa
|
|
18:15 |
Delfín SC |
- |
Macará |
2:0 (1:0)
|
|
20:30 |
LDU Quito |
- |
Manta |
1:0 (0:0)
|
|
23:00 |
Universidad Catolica |
- |
Emelec |
2:3 (1:2)
|
|
|
Ecuador > Serie B 2021
|
|
21:00 |
Independiente Juniors |
- |
Gualaceo SC |
2:0 (0:0)
|
|
21:00 |
Chacaritas FC |
- |
Atlético Santo Domingo |
1:0 (0:0)
|
|
21:00 |
Liga de Portoviejo |
- |
Atlético Porteño |
1:2 (0:1)
|
|
|
Egypt > Premiership 2020/2021
|
|
20:30 |
Pyramids FC |
- |
Misr lel-Maqasah SC |
1:1 (1:0)
|
|
|
England > National League South 2020/2021
|
|
|
Havant & Waterlooville |
- |
Bath City FC |
dnp |
|
|
England > U18 FA Youth Cup 2020/2021 > Round of 16
|
|
15:00 |
Aston Villa |
- |
Burton Albion |
9:0 (6:0)
|
|
|
England > U18 Professional Development League 2020/2021
|
|
11:00 |
Wigan Athletic |
- |
Ipswich Town |
2:3 |
|
15:00 |
Millwall FC |
- |
Cardiff City |
1:4 |
|
17:30 |
Swansea City |
- |
Colchester United |
1:0 |
|
|
England > U18 Youth Alliance 2020/2021 North West Division
|
|
11:00 |
Oldham Athletic |
- |
Fleetwood Town |
2:5 |
|
|
Faroe Islands > Effodeildin 2021
|
|
16:00 |
TB Tvøroyri |
- |
07 Vestur |
2:4 (1:0)
|
|
18:30 |
EB/Streymur |
- |
B68 Toftir |
3:2 (2:0)
|
|
19:00 |
HB Tórshavn |
- |
ÍF Fuglafjørður |
6:1 (0:0)
|
|
19:00 |
NSÍ Runavík |
- |
B36 Tórshavn |
4:2 (2:1)
|
|
19:00 |
Víkingur |
- |
KÍ Klaksvík |
1:2 (1:0)
|
|
|
France > Ligue 2 2020/2021
|
|
18:00 |
Clermont Foot 63 |
- |
Amiens SC |
3:0 (1:0)
|
|
|
France > National 2020/2021
|
|
17:45 |
US Concarneau |
- |
Red Star FC |
1:1 (1:0)
|
|
|
Germany > 2. Bundesliga 2020/2021
|
|
17:30 |
VfL Osnabrück |
- |
Jahn Regensburg |
0:1 (0:1)
|
|
|
Germany > Regionalliga West 2020/2021
|
|
17:00 |
Wuppertaler SV |
- |
Bor. Mönchengladbach II |
0:1 (0:0)
|
|
18:30 |
Fortuna Köln |
- |
Rot Weiss Ahlen |
1:1 (1:1)
|
|
18:30 |
SV 19 Straelen |
- |
1. FC Köln II |
0:3 (0:1)
|
|
|
Germany > Regionalliga Südwest 2020/2021
|
|
18:00 |
SG Sonnenhof Großaspach |
- |
Bayern Alzenau |
2:2 (1:1)
|
|
|
Guatemala > Liga Nacional 2020/2021 Clausura > Interzone
|
|
18:00 |
Cobán Imperial |
- |
Iztapa |
2:2 (0:2)
|
|
19:00 |
Achuapa |
- |
Xelaju MC |
1:1 (1:0)
|
|
20:00 |
Sanarate |
- |
Antigua GFC |
1:1 (1:0)
|
|
22:00 |
Deportivo Guastatoya |
- |
Santa Lucía |
1:1 (0:0)
|
|
22:00 |
CSD Municipal |
- |
Deportivo Malacateco |
3:0 (1:0)
|
|
|
Hungary > Magyar Kupa 2020/2021 > Semi-finals
|
|
16:30 |
Kisvárda FC |
- |
Újpest FC |
0:1 (0:0)
|
|
|
Italy > Serie C Girone A 2020/2021
|
|
14:00 |
Olbia Calcio |
- |
Calcio Como |
3:0 (0:0)
|
|
|
Italy > Serie C Girone C 2020/2021
|
|
14:00 |
Palermo FC |
- |
Foggia Calcio |
1:0 (0:0)
|
|
|
Ternana Calcio |
- |
Trapani Calcio |
dnp |
|
|
Italy > Serie D Girone A 2020/2021
|
|
14:00 |
GS Arconatese 1926 |
- |
AC Bra |
0:0 |
|
14:00 |
Gozzano |
- |
Saluzzo |
0:0 |
|
14:00 |
Casale |
- |
PDHAE |
1:1 |
|
14:00 |
Castellanzese |
- |
Calcio Chieri |
5:1 |
|
14:00 |
Vado FC |
- |
USD Sestri Levante |
4:3 |
|
14:00 |
Fossano Calcio |
- |
SC Caronnese |
2:2 |
|
14:00 |
Legnano |
- |
Derthona FBC |
2:0 |
|
14:00 |
USD Lavagnese 1919 |
- |
Borgosesia Calcio |
6:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone B 2020/2021
|
|
14:00 |
US Breno |
- |
Seregno |
0:1 |
|
14:00 |
AC Crema |
- |
Brusaporto |
1:4 |
|
14:00 |
AC Fanfulla 1874 |
- |
US Scanzorosciate |
2:0 |
|
14:00 |
NibionnOggiono |
- |
Real Calepina |
0:1 |
|
14:00 |
AC Pontisola |
- |
USD Casatese |
2:1 |
|
14:00 |
Sona |
- |
Virtus Bergamo |
2:1 |
|
14:00 |
SS Tritium 1908 |
- |
AC Calvina Sport |
1:1 |
|
14:00 |
USD Caravaggio |
- |
Villa d'Almè |
1:2 |
|
14:00 |
Vis Nova Giussano |
- |
Franciacorta |
1:0 |
|
|
Italy > Serie D Girone C 2020/2021
|
|
14:00 |
AC Belluno |
- |
Manzanese |
2:2 |
|
14:00 |
AC Este |
- |
Caldiero Terme |
0:2 |
|
14:00 |
GSD Ambrosiana |
- |
US Adriese |
2:2 |
|
14:00 |
APC Chions |
- |
ASD Campodarsego |
1:2 |
|
14:00 |
ASD Cjarlins Muzane |
- |
ASD Cartigliano |
3:0 |
|
14:00 |
Delta Rovigo |
- |
Virtus Bolzano |
1:0 |
|
14:00 |
Union Feltre |
- |
Calcio Montebelluna |
1:3 |
|
14:00 |
Trento Calcio 1921 |
- |
Luparense |
4:1 |
|
14:00 |
Arzignano Valchiampo |
- |
San Giorgio-Sedico |
2:0 |
|
14:00 |
Clodiense SSD |
- |
AC Mestre |
1:3 |
|
|
Italy > Serie D Girone D 2020/2021
|
|
14:00 |
AC Rimini |
- |
Pro Livorno Sorgenti |
4:1 |
|
14:00 |
Sammaurese Calcio |
- |
US Fiorenzuola |
1:2 |
|
14:00 |
Mezzolara Calcio |
- |
AC Prato |
1:1 |
|
14:00 |
Correggese |
- |
Aglianese Calcio |
1:2 |
|
14:00 |
Ghivizzano Borgo |
- |
Seravezza |
1:2 |
|
14:00 |
Lentigione Calcio |
- |
Marignanese |
2:0 |
|
14:00 |
Real Forte Querceta |
- |
Forlì FC |
1:1 |
|
14:00 |
Progresso |
- |
Corticella |
2:1 |
|
|
Italy > Serie D Girone E 2020/2021
|
|
14:00 |
ASD Cannara |
- |
SSD Tiferno Lerchi |
0:0 |
|
14:00 |
Follonica Gavorrano |
- |
ACN Siena 1904 |
0:1 |
|
14:00 |
Grassina |
- |
AC Sangiovannese |
1:1 |
|
14:00 |
Badesse Calcio |
- |
Ostia Mare |
2:2 |
|
14:00 |
Montespaccato |
- |
Virtus Flaminia |
1:2 |
|
14:00 |
Aquila Montevarchi |
- |
Foligno Calcio |
3:0 |
|
14:00 |
San Donato Tavarnelle |
- |
UC Sinalunghese |
4:1 |
|
14:00 |
Scandicci Calcio |
- |
ASD Trastevere |
0:0 |
|
14:00 |
SC Trestina |
- |
US Pianese |
0:1 |
|
|
Italy > Serie D Girone F 2020/2021
|
|
14:00 |
CynthiAlbalonga |
- |
ASD Pineto Calcio |
1:1 |
|
14:00 |
Porto Sant'Elpidio |
- |
FC Aprilia |
1:4 |
|
14:00 |
US Recanatese |
- |
Montegiorgio Calcio |
2:0 |
|
14:00 |
FC Rieti |
- |
Atletico Terme Fiuggi |
3:3 |
|
14:00 |
SN Notaresco |
- |
Castelnuovo Vomano |
3:0 |
|
14:00 |
Tolentino |
- |
GSD Castelfidardo |
1:1 |
|
14:00 |
Vastese Calcio |
- |
Matese |
1:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone G 2020/2021
|
|
14:00 |
ASG Nocerina |
- |
Monterosi FC |
1:1 |
|
14:00 |
Giugliano |
- |
Cassino Calcio 1924 |
0:3 |
|
14:00 |
Gladiator |
- |
AC Savoia 1908 |
0:0 |
|
14:00 |
Formia |
- |
ASD Vis Artena |
1:2 |
|
14:00 |
Sassari Latte Dolce |
- |
ASD Carbonia Calcio |
3:2 |
|
14:00 |
Muravera |
- |
Afragolese |
4:0 |
|
14:00 |
Team Nuova Florida |
- |
Lanusei Calcio |
0:2 |
|
14:00 |
ASD SS Nola 1925 |
- |
SEF Torres 1903 |
2:3 |
|
|
Italy > Serie D Girone H 2020/2021
|
|
14:00 |
Team Altamura |
- |
FBC Gravina |
1:0 |
|
14:00 |
Audace Cerignola |
- |
Puteolana Internapoli |
3:1 |
|
14:00 |
US Bitonto |
- |
Sorrento Calcio |
2:0 |
|
14:00 |
Fidelis Andria |
- |
Città di Fasano |
1:0 |
|
14:00 |
FC Francavilla |
- |
Casarano |
0:1 |
|
14:00 |
Lavello |
- |
Brindisi |
1:0 |
|
14:00 |
Portici 1906 |
- |
AZ Picerno |
3:4 |
|
14:00 |
Taranto FC |
- |
ACD Nardò |
1:0 |
|
|
Italy > Serie D Girone I 2020/2021
|
|
14:00 |
ACR Messina |
- |
Dattilo |
2:1 |
|
14:00 |
Acireale |
- |
Gelbison |
0:1 |
|
14:00 |
Biancavilla |
- |
US Castrovillari |
1:0 |
|
14:00 |
Calcio Cittanovese |
- |
FC Messina |
0:0 |
|
14:00 |
USD Ragusa |
- |
Roccella |
3:2 |
|
14:00 |
Rende |
- |
ASD San Luca |
3:1 |
|
14:00 |
Città Di S. Agata |
- |
Paternó |
0:1 |
|
14:00 |
ASD Troina |
- |
Santa Maria Cilento |
1:1 |
|
|
Italy > Youth Campionato Primavera 2 2020/2021
|
|
14:00 |
FC Crotone |
- |
Cosenza Calcio |
0:2 |
|
10:30 |
Benevento Calcio |
- |
Frosinone Calcio |
2:2 |
|
14:00 |
US Cremonese |
- |
Pordenone Calcio |
2:1 |
|
13:00 |
SSC Napoli |
- |
Spezia Calcio |
2:2 |
|
|
Italy > Youth Coppa Italia Primavera 2020/2021 > Semi-finals
|
|
12:00 |
Lazio Roma |
- |
Hellas Verona |
3:2 aet |
|
14:00 |
ACF Fiorentina |
- |
Genoa CFC |
2:0 |
|
|
Japan > J1 League 2021
|
|
10:00 |
Cerezo Osaka |
- |
Tokushima Vortis |
1:2 (1:1)
|
|
11:00 |
Sagan Tosu |
- |
Gamba Osaka |
0:1 (0:0)
|
|
11:00 |
Kawasaki Frontale |
- |
Avispa Fukuoka |
3:1 (1:1)
|
|
11:30 |
Nagoya Grampus |
- |
Sanfrecce Hiroshima |
1:0 (1:0)
|
|
|
Kazakhstan > Premier Liga 2021
|
|
10:00 |
FK Ordabasy |
- |
FK Astana |
1:4 (1:1)
|
|
11:00 |
Kaspiy Aktau |
- |
FK Kairat |
1:1 (1:1)
|
|
12:00 |
Tobyl Kostanay |
- |
Kaysar Kyzylorda |
1:0 (1:0)
|
|
13:00 |
FK Atyrau |
- |
Zhetysu Taldykorgan |
2:2 (0:1)
|
|
15:00 |
FK Turan |
- |
FK Taraz |
0:1 (0:0)
|
|
|
Kuwait > Premier League 2020/2021 Championship
|
|
20:00 |
Al Fahaheel |
- |
Qadsia SC |
0:3 (0:1) |
|
|
Luxembourg > Nationaldivision 2020/2021
|
|
18:30 |
CS FOLA Esch |
- |
F91 Dudelange |
5:0
|
|
18:30 |
Swift Hesperange |
- |
UNA Strassen |
7:0
|
|
18:30 |
US Mondorf |
- |
Jeunesse Esch |
2:3
|
|
|
Mexico > Liga de Expansión 2020/2021 Clausura
|
|
01:05 |
TM Fútbol Club |
- |
Dorados de Sinaloa |
0:0 (0:0)
|
|
03:05 |
Cimarrones de Sonora |
- |
Correcaminos UAT |
2:0 (1:0)
|
|
23:00 |
Leones Negros |
- |
Alebrijes de Oaxaca |
1:1 (0:0)
|
|
|
Mexico > U20 Fuerzas Basicas 2020/2021 Clausura
|
|
16:00 |
FC Juárez |
- |
UANL Tigres |
0:1 (0:0)
|
|
|
Mexico > U17 Fuerzas Basicas 2020/2021 Clausura
|
|
18:30 |
FC Juárez |
- |
UANL Tigres |
0:1 (0:1)
|
|
|
North Macedonia > 1. MFL 2020/2021
|
|
12:00 |
FK Pelister |
- |
Sileks Kratovo |
3:2 (2:2)
|
|
12:00 |
KF Shkupi |
- |
FK Belasica |
0:1 (0:1)
|
|
12:00 |
KF Shkëndija 79 |
- |
Akademija Pandev |
1:0 (0:0)
|
|
12:00 |
Makedonija GP |
- |
FK Borec |
2:1 (1:0)
|
|
12:00 |
FC Struga |
- |
FK Rabotnički |
1:1 (1:0)
|
|
12:00 |
Vardar Skopje |
- |
FK Renova |
1:1 (1:1)
|
|
|
Peru > Primera División 2021 Apertura
|
|
00:00 |
Sporting Cristal |
- |
Deportivo Municipal |
3:1 (0:1)
|
|
19:15 |
Academia Cantolao |
- |
Cienciano |
0:2 (0:2)
|
|
21:30 |
Sport Huancayo |
- |
Alianza Lima |
0:0 (0:0)
|
|
|
Poland > I Liga 2020/2021
|
|
12:00 |
Puszcza Niepołomice |
- |
Radomiak Radom |
0:4 (0:2)
|
|
|
Poland > Puchar Polski 2020/2021 > Semi-finals
|
|
16:30 |
KS Cracovia |
- |
Raków Częstochowa |
1:2 (0:1)
|
|
|
Romania > Cupa Romaniei 2020/2021 > Semi-finals
|
|
17:00 |
CS Universitatea Craiova |
- |
Pandurii Târgu Jiu |
3:0 (1:0)
|
|
|
Russia > U20 Premier Liga 2020/2021 Lower Table Round
|
|
08:00 |
FK Ufa |
- |
FK Tambov |
6:0 (0:0)
|
|
09:00 |
FK Ural |
- |
Dinamo Moskva |
1:0 (0:0)
|
|
|
Russia > U20 Premier Liga 2020/2021 Championship Round
|
|
10:00 |
CSKA Moskva |
- |
Akhmat Grozny |
8:1 (3:1)
|
|
10:00 |
Rubin Kazan |
- |
FK Krasnodar |
0:3 (0:1)
|
|
10:00 |
Zenit St. Petersburg |
- |
PFC Sochi |
3:1 (1:0)
|
|
|
Russia > U20 Premier Liga 2020/2021 Lower Table Round
|
|
10:00 |
Akademiya Konopleva |
- |
Arsenal Tula |
0:6 (0:2)
|
|
|
Russia > U20 Premier Liga 2020/2021 Championship Round
|
|
11:00 |
Lokomotiv Moskva |
- |
FK Rostov |
2:0 (1:0)
|
|
|
Russia > U20 Premier Liga 2020/2021 Lower Table Round
|
|
11:00 |
Uor-5 Egorievsk |
- |
FK Chertanovo |
5:5 (2:3)
|
|
13:00 |
Rotor Volgograd |
- |
FK Khimki |
3:3 (2:1)
|
|
|
Russia > U20 Premier Liga 2020/2021 Championship Round
|
|
15:30 |
FK Strogino Moskva |
- |
Spartak Moskva |
0:4 (0:2)
|
|
|
San Marino > Campionato 2020/2021
|
|
19:45 |
SS Cosmos |
- |
SS Pennarossa |
1:2
|
|
19:45 |
SP Tre Fiori |
- |
SP Cailungo |
3:1
|
|
19:45 |
SS Virtus |
- |
SP Tre Penne |
0:1
|
|
|
Slovakia > Slovensky Pohar 2020/2021 > Quarter-finals
|
|
12:30 |
Dukla Banská Bystrica |
- |
FC DAC 1904 |
3:2 (1:1) |
|
14:30 |
Slovan Bratislava |
- |
FC Petržalka |
5:1 (3:0) |
|
|
South Korea > Cup 2021 > 3. Round
|
|
11:00 |
Pocheon FC |
- |
Yangju Citizen |
0:2 (0:0) |
|
11:00 |
Daejeon Hana Citizen |
- |
Suwon Bluewings |
1:2 (1:1) |
|
11:00 |
Incheon United |
- |
FC Anyang |
0:3 (0:1) |
|
11:00 |
Gimhae FC |
- |
Bucheon FC 1995 |
4:3 (0:0, 1:1, 1:1) pso |
|
11:00 |
Gimcheon Sangmu |
- |
Jeju United |
1:0 (0:0) |
|
11:00 |
Seongnam FC |
- |
Busan IPark |
1:0 (1:0) |
|
11:00 |
Ansan Greeners |
- |
Chungnam Asan FC |
0:1 (0:0) |
|
11:00 |
Cheongju FC |
- |
Gangwon FC |
1:2 (0:0) |
|
11:00 |
Gyeongnam FC |
- |
FC Mokpo |
3:1 (0:0, 1:1) aet |
|
11:00 |
Busan Transportation Corporation |
- |
Gwangju FC |
5:3 (0:0, 2:2, 2:2) pso |
|
11:00 |
Suwon FC |
- |
Jeonnam Dragons |
4:5 (0:1, 1:1, 1:1) pso |
|
11:30 |
FC Seoul |
- |
Seoul E-Land FC |
0:1 (0:0) |
|
|
Spain > Segunda División 2020/2021
|
|
18:00 |
Rayo Vallecano |
- |
CD Mirandés |
0:1 (0:0)
|
|
|
Spain > Segunda B Grupo 4 2020/2021 Segunda División
|
|
16:00 |
San Fernando CD |
- |
Linares Deportivo |
0:1 (0:0)
|
|
|
Switzerland > Promotion League 2020/2021
|
|
18:30 |
SC Cham |
- |
FC Basel II |
1:0 (0:0)
|
|
19:00 |
Etoile Carouge FC |
- |
FC Sion II |
0:1 (0:1)
|
|
|
Switzerland > Cup 2020/2021 > Quarter-finals
|
|
16:00 |
SC Kriens |
- |
Servette FC |
2:3 (1:0, 2:2) aet
|
|
17:00 |
Grasshopper Club Zürich |
- |
FC St. Gallen |
1:2 (0:2)
|
|
|
Switzerland > Women NLB 2020/2021
|
|
19:00 |
Femina Kickers Worb |
- |
FC Aarau |
0:3 |
|
19:00 |
FC Schlieren |
- |
FC Zürich Frauen (U21) |
1:2 |
|
19:00 |
SC Derendingen Solothurn |
- |
FC Rapperswil-Jona |
1:5 |
|
19:00 |
FC Walperswil |
- |
FC Thun Berner Oberland |
2:4 |
|
19:15 |
FC Luzern |
- |
FC Yverdon Féminin |
0:2 |
|
|
Switzerland > U18 U18 Gruppe A 2020/2021 1. Phase
|
|
15:00 |
Team Vaud Lausanne |
- |
FCO St. Gallen/Wil |
1:3 |
|
|
Tunisia > Ligue 1 2020/2021
|
|
13:30 |
US Tataouine |
- |
Espérance de Tunis |
1:3 (0:1)
|
|
13:30 |
US Monastir |
- |
Étoile du Sahel |
3:1 (1:1)
|
|
13:30 |
CS Sfaxien |
- |
Olympique Béja |
0:0 (0:0)
|
|
|
Turkey > 1. Lig 2020/2021
|
|
11:30 |
Menemen Belediyespor |
- |
Samsunspor |
2:2 (1:1)
|
|
14:00 |
Adanaspor |
- |
Akhisar Belediyespor |
3:1 (2:0)
|
|
17:00 |
Balıkesirspor |
- |
İstanbulspor AŞ |
1:2 (0:1)
|
|